Adım attıkça para kazandıran uygulama Sweat Coin Atık Türkiye’de

Bitcoin benzeri, adım sayan sanal para sisteminde ne kadar çok yürürseniz, o kadar çok para biriktiriyorsunuz.
Cep telefonuna yüklenebilen uygulamalar sayesinde, telefon sahibinin adımları sayılıyor ve uygulamalara göre değişen miktarda adım karşılığı para kazanılıyor.
Bitwalking ile her 10 bin adımda, yani yaklaşık 8 kilometrede, 1 dolar kazanılıyor. Sweatcoin’de ise her 1,000 adımda 1 Sweatcoin elde ediyorsunuz. Uygulama ile 2 ay boyunca günde ortalama 10 bin adım attığınız takdirde size FitBit Flex (550 coins) sağlanıyor.
Kazanılan paraları internet alışverişlerinde harcamak ya da sanal döviz bürolarında gerçek paraya dönüştürmek de mümkün olabiliyor. Bitwalking’in yaratıcıları Nissan Bahar ve Franky Imbesi, projeleri için 10 milyon dolar finansman sağlamıştı. Projenin ana finansörleri ise Japonya’dan idi.
Bitwalking paralarını kabul edeceğini açıklayan ilk firmalar ayakkabı üreticileri olmuştu. Çünkü para kazanmak için yürümek gerekiyor.
Bir diğer uygulama ise Sweatcoin. Sweatcoin uygulaması ise her gün birkaç dakika daha fazla hareket etmenizi sağlamak için geliştirilen bir uygulama.
Hem Android hem IOS üzerinden telefona yüklenebiliyor. Uygulama her gün attığınız adımları saydıktan sonra bu verileri ”Sweatcoin” adı verilen dijital para birimine çeviriyor.
Çevirilen bu para birimlerini Delta gibi bazı havayollarında, PayPal hediye kartı olarak veya iPhone X almak için kullanabilirsiniz.
Uygulama ücretsiz olarak indiriliyor. Ancak uygulamanın adımlarınızı sayabilmesi için sürekli arkaplanda çalışıyor olması gerekli.Uygulamayı indir