Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları

Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları

Çeviri yaparak para kazanmak evde iş imkanlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Çeviri yaparak ciddi miktarlarda para kazanılacağı gibi kendinizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır. İşte çeviri yaparak para kazanma yolları;

1- Makale Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yaparak para kazanma yolları adlı yazımızda ilk sıraya makale çevirisi yaparak para kazanmayı koyduk. Bunun sebebi makalelerin hazır olması ve çeviride sadece düzenlemeler yaparak günlük ciddi miktarlarda kazanabilirsiniz. Peki makale çevirmenlik işlerini nereden alacağınız. Wmaraci, R10, webmasterkulubu gibi sitelerden çevirmenlik işi alabilir veya hazırla çevirerek oluşturduğunuz özgün makalelerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Bizlere de finans makalelerinin çevirisini satarak para kazanabilirsiniz.  Makale yazarak para kazanmak adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2- Tercüme Bürolarında Çeviri Yapmak

Profesyonel derecede çeviri yapabileceğinize inanıyorsanız çeviri bürolarına başvurun. Başvuru sırasında detaylı CV oluşturup tercüme bürosuna göndermek olacaktır. İlk başlarda düşük bütçelerle çalışsanız da ilerleyen zamanlarda referanslarınız artarak hem kendi çevirmenlik kalitenizi hem de size karşı verilecek olan fiyatı artırabilirsiniz.

3- Doğrudan Müşteri Edinmek

Facebook, twitter ve instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde çeviri sayfaları açarak günlük olarak çevirdiğiniz güzel ve anlamlı cümleleri paylaşabilirsiniz, yeterli takipçi sayısına ulaştığınızda takipçileriniz arasından sizlere çeviri işi vermek isteyen olacaktır. Ve yabancı dil ile ilgili firmalar sizlere reklam vermek için tekliflerde bulunacaktır.

4- Online Kurs Düzenleyerek Çeviriden Para Kazanmak

Udemy gibi online kurs satılan siteler için İngilizce, Fransızca, Rusça ve Çince gibi kurslar düzenleyerek düzenlediğiniz kursları 30 tl den 499 tl ye kadar kişi başına satabilirsiniz.

Kurslarınızın beğenilmesi ve istenileni karşılaması durumunda hayal bile demeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz tek bir kursta 500 bin TL gibi miktarlara varan bir durumdur bu.

5- Uygulama veya Mobil Oyun Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Google Play ve App Market gibi uygulama marketlerinde bir çok uygulama ve oyun bulunuyor. Fakat çoğu oyun ve mobil uygulama yabancı dilde olduğu için çeviriye ihtiyaç duymaktadır.

Peki siz bu uygulama ve oyun sahiplerine nasıl ulaşıp çeviri yapacaksınız. Bu çok kolay, google play ve app marketten uygulama sayfasının alt kısmında geliştirici bölümü var ve bu bölümde yazan mail adresinden ve web adresinden uygulama sahibine ulaşarak çeviri işi alabilirsiniz.