Evde Para Kazandıran 10 İş Fikri ve İlanları

Evde Para Kazandıran 10 İş Fikri ve İlanları

Evde para kazandıran iş fikirlerini herkes merak etmektedir. Bu yazımızda evde çok çaba sarf etmeden yapabileceğiniz iş fikirlerini anlattık. İşte evde para kazandıracak 10 iş fikri ve ilanları;

1- El İşi Yaparak Para Kazanın

Evinizde, sadece ip alarak sermayesi az bir şekilde el işleri yapabilirsiniz. Sermayesi çok düşük olan bu iş, eğlenceli vakit geçirmenize ve ev ekonomisine katkı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Dantel, tığ işi, bebek yelekleri, patikler veya lif gibi el işleriyle harikalar yaratabilirsiniz. Bu işleri instagram, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım platformlarında sayfalar açarak satış yapabilirsiniz veya gitti gidiyor ve ikinci el ilan sitelerinde pazarlayabilirsiniz.

Özellikle el işlerinde yeni doğan bebekler için örülen kazak, yelek ve patik gibi örgüler rağbet görmektedir.

2- Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanın

Evde el işi ve örgüler yaparak para kazanacağınız gibi evde nikah şekeri ve bebek şekeri yaparak da para kazanabilirsiniz. Malzemeleri toptancısından tedarik ederek kendiniz şeker yapıp pazarlayacağınız gibi bu malzemeleri uygun fiyata satan yerlerden alıp kendiniz de pazarlayabilirsiniz. Yapımı gerçekten kolay olan nikah şekeri ve bebek şekerlerinin tanesini 2,5 TL ile 7,5 TL arasında satabilirsiniz. Pazarlama kısmını yine sosyal paylaşım platformlarından kolaylıkla yapabilirsiniz.

3- Evde Davetiye Yaparak Para Kazanın

Evde para kazandıracak işlerden biri de davetiye yapmaktır. Davetiyeciler evde yapmanız için size gereken malzemeleri verip hazır halde geri almaktalar. Davetiye işini internet sitesi üzerinden de yapan birçok firma var. Size davetiyenin modeli ve davetiyenin malzemeleri gönderilip sizden bunları yapılı bir şekilde teslim etmenizi istemektedirler.

4-Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

Kitap okumayı, araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre, tek yapmanız gereken bir konu veya başlık hakkında makale yazmak. Bu iş için hiç bir sermaye veya malzeme gerektirmeden sadece bilgisayarınızdan makale yazarak para kazanabilirsiniz. Daha detaylı anlatım için Makale Yazarak Para Kazanmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer bizimle çalışmak isterseniz örnek finans makalelerinizi bizlere gönderebilir veya özgün olan finans içerikli makalelerinizi bizlere satabilirsiniz.

5- Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Yeterli düzeyde yabancı diliniz varsa ve çeviri yaparak evde para kazanmak tam size göre. Makale çevirisi yaparak, tercüme bürolarında çeviri yaparak, doğrudan müşteri edinip çeviri yaparak, online kurs düzenleyerek, uygulama ve mobil oyun çevirisi yaparak para kazanabilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak adlı makalemizi okuyarak detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

6- Blog Açarak Para Kazanmak

Alanında uzman olduğunuz konu hakkında veya ev yemekleri, geziler gibi günlük hayatınızda yaptığınız, gezdiğiniz yerleri anlatarak da blog yazarlığı yapabilirsiniz.  Web sitesi açıp blog yazacağınız gibi twitter ve isntagram gibi sosyal ağlardan da blog yazarlığı yapabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak konusunu detaylıca anlatacağız. Sitemize göz atınız.

7- Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Web sitesi açarak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle makale yazamayı ve hangi veritabanında site açacaksanız yeterli düzeyde bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Peki ne kadar geliri olacak? Günlük sitenize giren kişi sayısına ve hangi konuda site açtığınıza bağlı olarak değişiebilmektedir. Ortalama günlük 10.000 kullanıcıya sahip bir web sitesinin aylık getirisi Minimum 3 bin TL’dir. Adsense gelirleri, backlink ve tanıtım yazılarıyla. Ücretli olarak web sitesi açmak veya hazırda olan bir web sitenizi düzenletmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

8- Evde Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak ve reklamlara tıklayarak da para kazanabileceğiniz ptc sitelerine üye olarak anket başına veya verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. 7 doları bulan anket başına verilen miktarlar göz doyurucu sizce de öyle değil mi 🙂

9- Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde öğünlerde yaptığınız yemeklerin fotoğraf ve videolarını çekerek, nasıl yapıldığını ve tarifini anlatan yazılarla destekleyerek isntagram ve youtube gibi sitelerde paylaşabilirsiniz. İnstagramda yeteri takipçiye ulaştığınızda sizlere reklam vermek isteyenler olacaktır ve youtube kanalınızı tanıtma fırsatınız doğacaktır.

10- Çocuk / Bebek Bakıcılığı Yapmak

Evinizde hayvan bulunmuyorsa ve kendinizi çocuk bakacak düzeyde görebiliyorsanız, bakıcı olabilirsiniz. Fakat belirtmek isterim ki bakıcılık da referanslarınız önemlidir ve güven problemini de kırmanız gerekmektedir. Bakıcılık yaparak ailenin gelir düzeyine göre aylık 1000-10.000 tl arasında kazanabilirsiniz.