İnstagram ‘da Satış Yapabilmek İçin Ne Kadar Takipçi Lazım

instagram 'da Satış Yapabilmek

Son Güncelleme Yazar:

İnstagram ‘da Satış Yapabilmek İçin Ne Kadar Takipçi Lazım

Her ne kadar Instagram bir fotoğraf ve anı paylaşılan site olarak tasarlanıp başlatılsa da, kısa bir süre sonra küreselleşen siber dünyadaki her seçeneğin bir değerlendirme projesini kabul etmesiyle reklam, tanıtım, reklam ve büyük satışlar için bir merkez haline geldi. Bunun için para edecek her şey, reklam ve satışla birlikte, sektörün içindeki ve dışındaki insanlara bir seçenek olarak sunulması artık kaçınılmaz oldu.

Nasıl Facebook üzerinde herşey satabiliyorsanız, İnstagram üzerinden de istediğiniz satışı yapabilirsiniz.

Instagram‘da satış yapıp para kazanabilmek, diğer sosyal medya mecralarından daha kolay ve pratik diyebiliriz. Çünkü insanlar artık çok detay sevmiyor bu tür satış sitelerinde, uzun uzadıya yazılar başlık kelimeler yerine sadece ürün görsellerinin, fotoğrafların ve resimlerin insanların fikirlerini belirlemede daha kolay olduğu neredeyse kanıtlanmıştı ve İnstagram da bunu biliyor ve ona göre daha kolay yöntemler hazırlayarak teşvik ediyor.

İnsanlar artık birbirleriyle mesajlaşırken bile görsel kullanarak duygularını ve düşüncelerini ifade ediyorlar. Aynı zamanda satış ve reklamlar için görsel bir alan olan İnstagram ‘dan daha iyi bir yer düşünülemez. Facebook’ta biraz daha uzun bir şey paylaşacaksanız orayı tercih eder olmuş insanlar. 

Bu durumda, Instagram’dan bir şeyler satmaya başlayabilir ve başarıyla bitirebilirsiniz. Bu alanda satış yapmak için çok fazla takipçiye ihtiyacınız var mı? Şimdi bu sorunun cevaplarını yavaş ama etkili bir aramada bulalım.

İnstagram ‘da Satış Yapabilmek Siz değerli okularımız Ürün Pazarlamasının satış ve reklam işini Facebook‘tan veya instagramdan öğrenerek sizlerde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürün pazarlamasının tüm inceliklerini Facebook’ta reklam vererek, tüm detayları ile birlikte parlak fikirleri ordan veya instagramdan öğrenebilirsiniz. Bu sayede Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da, oturduğunuz yerden, ticaretin keyfini sürebilirsiniz.

Instagram üzerinden satış yapabilir ve üzerinden para kazanabilirsiniz.

Instagram’dan Satış Yapmak İçin Çok Çok Takipçiye İhtiyacınız Var Mı?

İnstagram ya da diğer sosyal medya sitelerinde hiçbir satış ölçeği, herhangi bir sayıda takipçi ile karşılaştırılamaz. Öyle olsaydı, binlerce takipçisi olan yazarların kitapları da onlarca basardı. Sosyal medyadaki ve hesaplardaki rakamlar ve istatistikler genellikle göz yanıltıcı olabilir.

Ek olarak, ne kadar ürün satacağınız tamamen size bağlıdır, takipçilerinizin sayısına bağlı olarak kafanızı takacaksınız, ürünün niteliği ve satış odaklı olarak biraz kafa yormanız gerekmektedir. Çünkü ne olursa olsun, bir kişi bir ürün alacak ve ürünü görenler soracak ve eğer memnun kalmışsa sizi önerecek. Bu yüzden insanlara alışverişte yardımcı olmaya çalışırsanız insanlardan memnun kalırsa tavsiyeler artar ve müşteri müşteriyi çeker.

Çok sayıda takipçi yerine kalifiye bir takipçinin peşinden git. Ürünle ilgilenebilecek ve satın alabilecek az sayıda müşterilere ve takipçiye sahip olmak yeterli olacaktır. Başka bir deyişle, yüzlerce öğrenciniz, ekonomik özgürlüğü olmayan takipçileri, 10 profesyonel, ekonomik özgürlüğü ve gücü olan takipçileri olacak ve bu da siteye koyduğunuz ürünlerin satılma olasılığını artıracak. Öğrenci gibi atıyor, profesyonel almaya gidiyor. Bunu asla unutmayın.

İnstagram’da ürünleri satarak Para Kazanmak makalemiz size yapacağınız iş ve Instagram kullanımı konusunda da size destek vermektedir. Diğer her şeyde olduğu gibi, ürün satışlarında farklı derecelerde rakipleriniz olacak. Bu rakiplerin ve ürünlerinin önüne geçmek için sosyal medyada da patlak veren güçlü bir rekabet var. Rekabet kurallarını iyice öğrenmek ve satışta tam profesyonel olmak istiyorsanız makalemizi okumanızı ve tüm altın kuralları ince ince uymanızı öneririz.

Instagram, sadece fotoğraf paylaşımı için değil, satış için de oldukça uygun bir sosyal medya alanıdır.

İnstagram Takipçi Sayısını Artırmak Yerine Reklam Vermek

Evet arkadaşlar, önce bu kafalardaki soru işaretlerine dikkat çekelim ve yeni haberi verelim. Instagram ayrıca artık birçok diğer sosyal medya sitesinden reklam almayı da kabul ediyor. Bir mağazanın çatısı altındaysanız veya çok düşük fiyatlarla ürünler satmak istiyorsanız, bu ünlü siteye reklam verebilirsiniz; fotoğraflar arasında gezinen insanların dikkatini bu şekilde çekebilirsiniz.

Reklamsız satış yok. Bu, modern dünyanın bir diğer gerçeğidir. Şimdi bunu bildiğimize göre, üç kuruş için beş köfte arayışından vazgeçmemiz ve biraz para kesmemiz ve daha fazla para gelmesinin önünü açmamız gerekiyor. Bu nedenle, siteyi izlemeyi bırakıp reklam vermenizi öneriyoruz. Böylece, reklamlarınızı gören ve ürünlerinizi sayfanıza satın alan kişileri de çekebileceksiniz.

Yüksek geri dönüş oranlı reklam yapabilmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir ve ona yönelmeniz gerekmektedir. Çünkü reklamınız, dikkat çekici ve hatırlanması gerekiyor. Bunu yapmanın yolu, reklam sanatının inceliklerini bilmekten geçmektedir.