Oppo, 2019’da Ar-Ge’ye Yaklaşık 1,43 Milyar Dolar Yatırım Yapacak !

Oppo

Son Güncelleme Yazar:

Çinli cep telefonu üreticisi Oppo Perşembe günü, 2019 yılında küresel pazarlarda Araştırma ve Geliştirme(Ar-Ge) alanından 10 milyar yuan (1.43 milyar $) yatırım yapacağını açıkladı.

Ar-Ge yatırımları arttıkça şirket tedarik zincirini entegre edecek Tekonolij yeteneklerini geliştirmek için teknik uzmanlığını artırmayı planlamaktalar.

Oppo’nun kurucusu ve CEO’su Tony Chen, teknoloji odaklı ”2018 Oppo Teknoloji Fuarı” nda, 2019 yılında yapılacak AR-Ge harcamalarınının %150 artışla 10 milyar Yuan’a yükseldiğini açıkladı. Şirket yıllık bazda yatırımı artırmaya devam edecek şeklinde açıklamalarda bulundu.

Chen, ”5G, Oppo’nun benimsemesi gereken bir trend. 5G akkıllı telefonu piyasaya süren ilk üretici olma çabasına ek olarak, OPP’in %G + döneminde uygulama fırsatlarını araştırması 5G değerini belirleyecektir.” şeklinde açıklamada bulundu.

”Oppo, 5G’yi uygulamalarla ve kullanıcı anlayışlarıyla bütünleştirecek rahat ve kesintisiz deneyimler sunmak için sürekli yenilikler yapacaktır.” diye açıklama yaptı.